مدیریت رستوران

سخت‌ترین قسمت رستوران‌داری مدیریت آن است، یک مدیر رستوران موفق می‌بایست نشستن در دفتر کار را کنار گذاشته و در قسمت‌های مختلف حضورداشته باشد تا بتواند به بهترین نحو رستوران را کنترل کند.


رستوران‌ها معمولاً تا یکسال پس از راه اندازی با قدرت و کیفیت پیش می‌روند و به این دلیل که امور زیر ساختی و مدیریتی رستوران داری رعایت و آموزش داده نشده پس از یکسال بروز مشکلات شروع می‌شود و در امور رستوران داری اختلال ایجاد می‌شود

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

 

مسائلی که مدیر رستوران‌ها با آنها مواجه هستند

علی‌رغم اسم مدیر رستوران که یک شخص پشت‌میزنشین به نظر می‌رسد یک مدیر رستوران به‌صورت اجرایی روز بسیار پر دغدغه‌ای را دارد.


 
انجام نشدن کارها سروقت

برای کنترل و مدیریت رستوران یا مجموعه غذایی شما فراگیری علم طراحی چک لیست به مدیران آموزش داده میشود که با ایجاد چک لیستهای مختلف تمامی بخش ها را به سادگی میتوان کنترل کرد.

آموزش صحیح پرسنل

هر شخص نحوه یادگیری متفاوتی نسبت به افراد دیگر دارد،در این بسته آموزش شخصیت شناسی نیروهای انسانی مجموعه را فرا میگیرید که هر شخص را به روش هایی که بهتر پذیرای یادگیری است آموزش دهید.

کاهش کیفیت غذاها

استانداردسازی دستورالعمل‌های غذایی از اصول بسیار مهم کنترل کیفیت غذاهای رستوران می‌باشد، که درما نحوه صحیح استانداردسازی دستورهای غذایی و حتی استانداردسازی بخش‌های مختلف رستوران آموزش داده می‌شود.

استخدام نیروی مناسب

در این پکیج آموزش سیستم سازی در مجموعه آموزش داده می‌شود که با رفتن هر شخص،سیستم نفر جدید را پیدا کرده ، استخدام می‌کند وآموزش می‌دهد و براحتی جابجایی انجام می‌شود.

 

بسته‌های پیشنهادی مدیریت رستوران داری

برای آموزش مدیران رستوران‌ها در دو قالب می‌توانم به شما کمک کنم.


 
home_business2_icon2

آموزش حضوری

در این دوره آموزشی در محل رستوران یا مجموعه غذایی شما طی ۴ جلسه ۶ تا ۸ ساعته مباحث مختلف مدیریت رستوران داری را به چالش میکشیم
home_business2_icon3

آموزش و کنترل دوره ای

بسته به نوع قرارداد بصورت حضور موثر ساعتی در هفته یا در ماه به کنترل ورفع نواقص مسایل مدیریتی رستوران داری می پردازیم.
 

بیشتر بدانیم

اشتراک تجربه‌هایی که در این سال‌ها بدست آوردم

 
restaurant_table_interior_modern_style_39288_1920x1200
شعار

عنوان مقاله

restaurant_tables_chairs_design_equipment_39248_1920x1200
شعار

عنوان مقاله

دانلود فرم های مدیریت رستوران داری

برای بهتر مدیریت کردن رستوران نیاز است از فرم‌ها و چک لیست‌های کاربردی استفاده کنید تا بیشترین نتیجه را دریافت کنید

سوالات متداول راه اندازی رستوران

1در بسته مدیریت رستوران داری چه مسایلی آموزش داده میشود؟
  • طراحی و ارایه چک لیست های کنترل رستوران
  • استاندارد سازی در رستوران
  • آموزش سیستم سازی در رستوران
  • فراگیری علم استخدام و اخراج و آموزش پرسنل
  • ۱۷ مورد کاربردی اخلاق مدیر رستوران
2آیا پس از فراگیری دوره می توان بعنوان مدیر رستوران مشغول بکار شد؟
بله ـ در این دوره تمامی مسایلی که یک مدیر رستوران برای گرداندن یک رستوران باید بداند آموزش داده میشود.
3سیستم سازی رستوران چه مواردی را مورد بررسی قرار میدهد؟
بعنوان مثال در رستوران اگر نیروی آشپز در بخش خاصی از مجموعه کار خود را ترک کند نباید در آن قسمت مشکلی پیش بیاید و سیستم چیده شده آشپز جدید را طبق استاندارد های تعریف شده استخدام میکند و تست میگیرد و جایگزیین مینماید( بدون اینکه به رستوران ضربه ای وارد شود)
4در استاندارد سازی چه مواردی عنوان میشود؟
مهمترین بخش کنترل رستوران استاندارد سازی تمامی قسمتهای رستوران است که میبایست قسمت انبارداری طبق استاندارد هایی که روز اول مشخص شده جنس را دریافت/نگهداری و تحویل بدهد، همینطور دستورهای غذایی و بخش های مختلف میبایست استاندارد سازی شود.
5آیا پس از این آموزش ها میتوان رستوران را بدون نقص اداره کرد؟
در صورتی که تمامی مواردی که در این پکیج آموزش داده میشود بکار گرفته شود و بصورت عملیاتی اجرا شود نتایجی کاملا متفاوت حاصل میشود.